BAŞKANIN MESAJI

Gemi inşaatında, çevrecilik, verimlilik, ergonomi, konfor ne kadar önemliyse inşa ettiren açısından maliyet de o kadar önemlidir. Gemi sahibinin talepleri ve geminin ilgili ulusal ve uluslararası kurallara uyumu tasarım ile garanti altına alınırken, gemi maliyetinin %90 mertebesinde belirlendiği alan da yine tasarımdır.

Optimize edilmemiş gemi yapısı ve ekipmanı, olgunlaşmamış yada uygun olamayan tasarımla gerçekleştirilen inşa projesindeki geri dönüşler ya da tersane dostu olamayan üretim detayları ile geminin maliyetinin umulanın çok üzerinde gerçekleşmesi söz konusudur.

Gemi maliyetinin içinde tek haneli yüzde (%) değeri ile ifade edilen ancak ürünün istenen işlevlere, ölçütlere umulan fiyat ile elde edilmesinde kilit rol oynayan tasarım sürecine gerekli önemin verilmesi kuşkusuz masada kazanılan zafer gibi olacaktır.

Delta Marine olarak en iyi gelir ve en iyi ikinci el satış olanaklarının makul maliyetler içerisinde elde edileceği bir geminin yaratılması için yüksek kalitede, zamanında ve doğru mühendislik ve danışmanlık hizmetlerini sağlayarak müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyede tutmayı ilke edindik. Bunun için doğru bilgilerle donatılmış mühendisler yetiştirmeye, en modern teknolojik araçları kullanmaya, kalite çıtamızı daima yüksek tutmak için gerekli yatırımları yapmaya devam devam ediyoruz.

Gelecekte de Türkiye’de ve Dünya’da güvenli, ekonomik, konforlu, estetik, çevreci ve verimli gemilerin inşası için insanlığın hizmetinde olacağız.

Teşekkür ederim.
H. Bülent ŞENER