ÇÖZÜM ORTAKLARI

Yıllar boyunca genç mühendis ve teknikerlerin “mezun” olduğu Delta Marine’nin verimli akademisi “Bütünleşik Gemi İnşa Çözümü”ne katkı veren iki çözüm ortağının oluşumunu sağlamıştır. Bu etkin üçlü işbirliği yapısı Delta Marine tarafından tasarlanan, Mesh tarafından tasarımı doğrulanan ve Omega Marine tarafından inşa edilen verimli ve çevreci gemilerin ortaya çıkarmaktadır.

Gemi Tasarımı ve
Danışmanlık
Mühendislik Tasarımı
Temel Tasarım
Üretim Mühendisliği
Üretim Sonrası Mühendislik
Mühendislik Yönetimi
Tasarım Projesi Yönetimi
Teknik Yapılabilirlik Analizleri
Tasarım Gözetimi ve Danışmanlık
Mühendislik Analizleri ve
Yazılımları
Mühendislik Analizleri
HAD (CFD) - Performans

(form optimizasyonu, denizcilik, vb.)

SEY (FEM) - Güvenlik

(mukavemet, burkulma, yorulma, ısıl vb.)

IEA (SEA) - Konfor

(titreşim, gürültü, vb.)

Yazılım Çözümleri
Gemi Tasarımı (Naveng)
Gemi Yükleme (DELTALOAD)
Gürültü & Titreşim (VIBACUS)
Proje Yönetimi (Ritmiq)
Gemi İnşa & Taahhüt
Anahtar Teslim İnşa & Taahhüt İşleri
İnşa & İnşa Stratejisi
Proje Paydaşları Koordinasyonu
Proje Finans Yönetimi
Danışmanlık
Finansal Yapılabilirlik Analizleri
İnşa Gözetimi
Satın Alma Danışmanlığı
Intagrated Shipbuilding Solution
OMEGA Denizcilik Mühendislik ve Enerji A.Ş. (Omega Marine)
www.omegamarine.com.tr
Omega Marine vCard

OMEGA Denizcilik Mühendislik ve Enerji A.Ş. (Omega Marine) 2002 yılında denizcilik sektöründe gemi inşa projelerinde yüksek kalitede yüklenicilik ve danışmanlık hizmetleri vermek üzere kurulmuş bir müteahhitlik firmasıdır.

Kökeni, birçok mühendislik alanını bir araya getiren, çok sayıda proje paydaşının karmaşık ve dinamik ilişkiler ağı içinde işbirliği yaptığı denizcilik sektörü olan Omega Marine, birçok projenin alt ve ana yükleniciliğini yaparak edindiği geniş tecrübelerle bir geminin inşası ve teslimi için yapılabilirlik (feasibility) çalışmasından satın almasına kadar her konuda danışmanlık yapabilme, geminin bir bölümünü veya tamamını (anahtar teslim) inşa etmek üzere taahhüt altına girebilme bilgi ve yeteneğini kazanmıştır.

Köklü ve uzun yıllara dayanan kurumsal birikimi önemli projelerde elde edilen uygulama tecrübesiyle birleştiren Omega Marine bir geminin inşa edilmesi fikrinden ve teslim edilmesine kadar geçen bütün süreçleri tüm detaylarıyla tanımlayabilecek ve yönetebilecek bir kapasiteye sahiptir. Bunun için dünyada gemi inşa sektörünü yakından ilgilendiren ekonomik ve bilimsel gelişmeleri yakından takip eden; en iyi kalitede ve güvenilir hizmeti müşteri memnuniyetini gözeterek sağlayan; uzun yıllardır gemi inşa sektöründe aktif ve birçok başarılı projenin altına imza atmış bir ekip güçlü ve verimli bir işbirliği içerisinde çalışmaktadır.

Omega Marine kurulduğu tarihten itibaren farklı tipte, boyutta ve karmaşıklıktaki gemilerin inşa projelerinde verdiği yüklenicilik ve danışmanlık hizmetlerini geliştirerek anahtar teslim yeni gemi inşa projelerinin müteahhitliğini yapmaya başlamıştır. Hem tecrübeli personeli hem de güvenilir iş ortaklarıyla Omega Marine müşterilerinin ihtiyacına uygun çözümleri hızlı ve kaliteli bir şekilde üretmektedir.

MESH Mühendislik ve Yazılım A.Ş. (MESH)
www.mesh.com.tr
Mesh vCard

MESH Mühendislik ve Yazılım A.Ş. (MESH) 2002 yılında farklı sanayi kolları için bilgi teknolojileri tabanlı mühendislik ve yazılım çözümleri üretmek üzere kurulmuş bir teknoloji ve çözüm danışmanlığı şirketidir.

Kökeni, mühendislik ağırlıklı birçok iş disiplininin karmaşık ve dinamik ilişkiler ağı içinde çalıştığı denizcilik sektörü olan MESH, sektöre özgü hizmetler üreterek çıktığı yolda edindiği geniş tecrübelerle farklı iş alanlarına hizmet verebilir hale gelmiştir. MESH ana çalışma alanlarını Sonlu Elemanlar Yöntemi (SEY-FEM) ve Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (HAD-CFD) ile İleri Mühendislik hizmetleri ve kullanıcıların gereksinimlerine özelleştirilmiş akıllı mühendislik/iş yönetimi yazılım ve sistemlerini geliştirme olarak belirlemiştir.

İleri Mühendislik Çözümleri
MESH, Makine Mühendisliği, Gemi İnşa Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği gibi çeşitli mühendislik disiplinlerinde eğitim almış güçlü bir kadroya sahiptir. MESH’in uzman kadrosunun, sabit/hareketli deniz, kara ve hava yapılarının sonlu elemanlar (SEY-FEM) yöntemi ile statik ve dinamik analizleri; hesaplamalı akışkanlar dinamiği (HAD-CFD) yöntemi ile hidrodinamik, aerodinamik analizler ve istatistiki enerji analizi (IEA-SEA) ile ses ve titreşim analizleri üzerine yaklaşık 10 yıllık bir tecrübesi vardır. MESH İleri Mühendislik bölümünün amacı, uygun ileri mühendislik yazılım araçlarını kullanarak her seviyede mühendislik tasarımı doğrulamalarını ve iyileştirmelerini gerçekleştirmek suretiyle, insanların kullanımına sunulacak yapıların dayanıklı, güvenilir ve isterleri karşılama özelliğine sahip olduklarının kanıtlanmasını sağlamaktır.

Yazılım Sistemleri
Yazılım ve sistem geliştirme işlerine gemi tasarım faaliyetlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için uygulamalar geliştirerek başlayan MESH, kısa sürede hizmet ve ürün çeşitliliğini artırarak gemi inşa, doküman yönetimi, proje ve iş yönetimi alanlarına yönelik ürünler geliştirmeyi başarmıştır. MESH Gemi Tasarımı, Gemi İnşa, Doküman Yönetimi, Proje ve İş Yönetimi alanlarında akıllı ve kullanıcı dostu yazılım ve sistem çözümleri sunmaktadır.